Ski Bus

Z Wrocławia

Wybierasz się do Zieleńca, ale nie chcesz, albo nie możesz skorzystać z własnego środka transportu? Być może rozwiązaniem tego problemu będzie wybranie Ski Busa – PKS w Kłodzku S. A., którym dojechać do naszej stacji będzie można w każdy weekend od 6 stycznia do 25 lutego 2018 ze stolicy Dolnego Śląska.
Ski Bus wyruszać będzie w każdą sobotę i niedzielę z dworca przy ulicy Suchej 1 (Galeria Wroclavia, stanowisko nr 6) o 6:35, meldując się w Zieleńcu o 9:03. Czyli niemal dokładnie wtedy, gdy ruszają wyciągi i koleje. W drogę powrotną zabrać się będzie można o godzinie 16:20 i wrócić do Wrocławia na 18:40. Bez stresu, pośpiechu i na tyle wcześnie, aby zdążyć do domu na kolację i wieczorną bajkę.
SkiBus zatrzymuje się oczywiście w ważniejszych miejscowościach na trasie do Zieleńca: Ząbkowicach Śląskich, Kłodzku, Polanicy-Zdrój i centrum Dusznik-Zdroju. Bilet z Wrocławia do Zieleńca kosztuje 23 złote (w jedną stronę) i tyle samo z Zieleńca do Wrocławia. Natomiast z Kłodzka do Zieleńca 9,80 zł. Dobrą informacją dla wszystkich, którzy zdecydują się na podróż tym środkiem lokomocji, jest możliwość zakupu 7-godzinnego karnetu w stacji narciarskiej (w kasie Gryglówka) z 15-procentowym rabatem – kosztować on będzie zatem 76,50 zł. Warunkiem jest oczywiście posiadanie skibusowego biletu.
Bilety na SKIbus Wrocław – Zieleniec – Wrocław można zakupić bezpośrednio u kierowcy w dniu wyjazdu lub wcześniej z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem (wymagane 3 dni robocze). Aby to zrobić należy wcześniej zgłosić chęć zakupu biletów pisząc na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dzwoniąc pod nr tel. 697 842 777. Po przyjęciu zgłoszenia klient otrzyma zwrotną informację o dalszych krokach do zrealizowania zakupu biletów. Płatność za bilety powinna nastąpić przelewem na konto PKS w Kłodzku S. A.

 

Z Dusznik-Zdroju


Dusznicki Ski Bus do Zieleńca kursować będzie od 25 grudnia 2017 do 17 marca 2018 roku (lub nawet do 31 marca, o ile dobre warunki na stokach utrzymają się). Codziennych kursów będzie 17 – dokładne godziny zostaną podane niebawem. SkiBus kursować będzie wyłącznie drogą górną i zawracać będzie przy ośrodku Nartorama. W samym Zieleńcu będą cztery przystanki  – Hotel Zieleniec/Winterpol/Parking Główny/Nartorama.
Przejazd SkiBusem będzie darmowy dla posiadaczy opłaty uzdrowiskowej. Dla wszystkich pozostałych osób cena biletu wynosić będzie 5 złotych.

Klauzula informacyjna | Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.