Karpacz

Karpacz to wyjątkowo urokliwe miasteczko turystyczne leżące u podnóża Śnieżki (1602 m n.p.m.). Co roku przyciąga tysiące turystów krajowych i zagranicznych. Na popularność Karpacza wpływa lokalizacja, walory przyrodnicze, wiele interesujących miejsc i zabytków.

Karpacz oferuje wiele atrakcji o każdej porze roku. Każdy turysta swoje pierwsze kroki powinien skierować do nowoczesnego muzeum Karkonoskich Tajemnic, w którego zbiorach znajdziemy niesamowitości Karkonoszy, w tym szkielet samego Ducha Gór oraz maszynę do wyrywania mandragor. Dla prawdziwych fascynatów sportu istną perełką będzie zwiedzenie Muzeum Sportu i Turystyki. Polecamy również zwiedzenie Kościółka Wang, który został wzniesiony na wzór najlepszych przykładów skandynawskiego drewnianego budownictwa sakralnego i stanowi bezcenne dzieło dawnej sztuki nordyckiej. Zbudowano go na wzór łodzi Wikingów bez użycia gwoździ, tylko za pomocą drewnianych kołków i zaciosów. W słoneczny dzień warto wybrać się na spacer do Dzikiego Wodospadu, na Zaporę na Łomnicy, Skwer Śladów Zdobywców – zobaczyć odlane w brązie ślady butów m.in. Jerzego Kukuczki i Andrzeja Zawady, oraz owiane miejskimi legendami Krucze Skały. Miłośników skoków narciarskich zapraszamy na skocznię Orlinek, która w okresie letnim zamienia się w centrum sportów ekstremalnych: skoki na bungee, zjazdy na linach, a poza tym jest świetnym punktem widokowym.

Rodziny z dziećmi mogą spędzić czas zwiedzając Muzeum Zabawek – przepiękne eksponaty ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego twórcy Wrocławskiego Teatru Pantomimy, Park Bajek, Wystawę Klocków Lego, Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Kloców Lego, Bajkową Chatę czy pozjeżdżać na Letnim Torze Saneczkowym lub Alpejskim Torze Bobslejowym ALPINE-COASTER.

Miłośnicy górskich wędrówek mają do wyboru wiele malowniczych tras spacerowych, w tym dobrze oznakowanych szlaków górskich. Będąc na szlaku, strudzeni podróżnicy mogą odpocząć w schroniskach: Dom Śląski, Samotnia, Strzecha Akademicka i Nad Łomniczką.

 

  • karpacz_01
  • karpacz_02
  • karpacz_03
Klauzula informacyjna | Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.