Aktualności

Po miesięcznej przerwie w pracy kolei linowej otwieramy się ponownie dla turystów pieszych i rowerowych. Zapraszamy już od 29 października w godzinach 8:30 - 16:00.

W naszej stacji narciarskiej, miesiąc październik poświęcony został na przeglądy techniczne i konserwacje kolei linowej. Nasi pracownicy dołożyli wszelkich starań aby sprawdzić stan techniczny wszystkich urządzeń i instalacji na kolei żeby w spełniać wymogi bezpieczeństwa na najbliższy sezon zimowy. W między czasie przeprowadziliśmy również próbną ewakuację kolei w razie awaryjnego zatrzymania. Ćwiczenia zostały przeprowadzę wspólnie z Karkonoską Grupą GOPR, z Ochotniczą Strażą Pożarną z Karpacza oraz Państwową Strażą Pożarną z Jeleniej Góry. Po przeglądach technicznych, które zostały pozytywnie zatwierdzone przez Inspektora z Dozoru Technicznego możemy otworzyć nasz wyciąg jeszcze na ostatni weekend października oraz listopadowe weekendy (w oczekiwaniu na opady śniegu i niskie temperatury).

Dostępność wyciągu na najbliższe weekendy przestawiamy poniżej:

  • 29-31.10 (piątek – niedziela)
  • 05-07.11 (piątek – niedziela)
  • 11-14.11 (czwartek – niedziela)
  • 19 - 21.11 (piątek - niedziela)
  • 27 - 28.11 (sobota - niedziela)

Wyciąg w powyższych dniach dostępny od 8:30 do 16:00.

VILLA WINTERPOL

Jeśli zamierzacie zatrzymać się na nieco dłużej w Karpaczu niż jeden dzień to Villa Winterpol będzie ciekawą propozycją. Nasz obiekt położony jest tuż przy wyciągu oraz przy lesie należącym do Karkonoskiego Parku Narodowego. Z jednej strony mamy blisko do centrum, a z drugiej w góry.

W Villi Winterpol do dyspozycji gości mamy nowoczesne i komfortowe pokoje 2, 3 i 4 osobowe. Wszyscy Goście mogą bezpłatnie korzystać z kolei linowej w Białym Jarze

GASTRONOMIA

W Białym Jarze znajdują się również dwa punkty gastronomiczne. Przy górnej stacji wyciągu w sąsiedztwie Dzikiego Wodospadu znajduje się Bar Arenka, który czynny jest codziennie w godzinach od 10:00 aż do zamknięcia wyciągu.

Przy dolnej stacji wyciągu w Villi Winterpol znajduje się Bistro WinterFOOD, czynne od 11:00 do 18:00.

Do zobaczenia w Białym Jarze!

Klauzula informacyjna | Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.