Aktualności

Wakacje można uznać oficjalnie za rozpoczęte. Letnia aura, długie i ciepłe dni oraz otoczenie natury i gór sprawiają że Karpacz może okazać się doskonała propozycją na letni, aktywny wypoczynek. Wyciąg kanapowy w Białym Jarze działa również w okresie wakacji – w tym okresie dostępny jest dla turystów pieszych i rowerowych.


Ostatni szkolny dzwonek i wakacje!! Jak co roku stajemy przed dylematem nad wyborem wakacyjnej destynacji – większość z nas zdecyduje się na nadmorski wyjazd, ale jest też grono osób, które zdecyduje się na mniej tłoczne i bardziej kameralne lokalizacje takie jak Karpacz. Wakacje są okresem który niewątpliwie sprzyja pieszym wędrówką po górach jak i innym aktywnością związanym z letnim wypoczynkiem w górach.

W okresie lipca i sierpnia w Białym Jarze dla wszystkich turystów pieszych oraz rowerowych czynna będzie kanapa 6 osobowa. Stanowi ona alternatywę w skróceniu drogi na Śnieżkę. Wyciąg pozwala szybko dostać się „na górę” (czyli do poziomu dolnej stacji na kopę), skąd otwierają się przed nami nie tylko przepiekane pejzaże, ale i kilka innych możliwości:
150m od górnej stacji znajduje się wyciąg na Kopę
300m na lewo od górnej stacji znajduje się skocznia narciarska Orlinek
250m na prawo od górnej stacji znajduje się punkt anomalii grawitacyjnej
150m na prawo od górnej stacji znajduje się Dziki Wodospad

Również przy górnej stacji rozpoczynają swój bieg szlaki turystyczne Karkonoszy, które stwarzają nam możliwość wędrówek pieszych. Zapraszamy również do baru Arneka, który znajduje się na 150m na prawo od górnej stacji wyciągu.

W okresie wakacji (lipiec, sierpień) wyciąg będzie czynny codziennie od 08:30 do 18:00.

W zależności od warunków atmosferycznych zastrzegamy możliwość zmiany godzin pracy wyciągu.

Przejazd wyciągiem wymaga zakupu biletu:

  • Bilet wjazdowy: 11zł / normalny; 8zł / ulgowy
  • Bilet zjazdowy: 9zł / normalny; 7zł / ulgowy
  • Bilet w dwie strony: 14zł / normalny; 10zł / ulgowy

Do zobaczenia w Białym Jarze!!

MRX6672
MRX6676
MRX6778
MRX6871
MRX6777
MRX6874
MRX7059
MRX7049
MRX7112
MRX7113

Klauzula informacyjna | Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.